Tam Otomatik Halı Yıkama Makinası

Tam Otomatik Halı Yıkama Makinası


Masa tipi tam otomatik halı yıkama makinamız halı yıkama işinde kullanılan en son güncel makinadır.Bir önceki makina modellerindeki halı yıkarken yaşanan dezavantajlar,masa tipi tam otomatik halı yıkama makinalarda ortadan kaldırılarak makinaların daha avantajlı hale gelmesi sağlanmıştır.

Masa tipi tam otomatik halı yıkama makinamızın CTC2500G6 modelinde bir sırada 4 adet dairesel, 2 adet silindir yıkama fırçası mevcuttur. Silindir fırçaların bir tanesi halı alt yıkama işini yapmaktadır. PLC bilgisayar kontrolü sayesinde değişik kirlilikteki halıları değişik hızda yıkayabilme  suyu deterjanı istenilen miktarda ayarlayarak elektrikten işçilikten sudan ve şampuandan tasarruf sağlayarak kendi rakiplerine karşı çok daha düşük maliyetle çalışır. 

Masa tipi tam otomatik halı yıkama makinamızın fırçaları birbirinden bağımsız motorlara sahiptir.Fırça flanşları ve elektrik sistemindeki uygunluktan dolayı  fırçaları hem sağa hemde sola doğru döndürülerek fırça ömrünü 3 katına çıkartıp fırçaların yıkama açısının en uygun şekilde sürekli yıkamaya hazır olması sağlanır. Bu özellik olmayan full otomatik halı yıkama makinaların da kullanıma göre çok kısa sürede fırça değiştirme gereksinimi duyulur ve fırça kılları kullanım süesine bağlı olarak kırılmaya iş görmemeye başlar.

Masa tipi tam otomatik halı yıkama makinamızda halı kalınlığına ve iplik yapısına göre fırça baskısı ayarlanabilir asansör sistemi vardır. Asansör sistemi firmamız tarafından geliştirilmiş emsalsiz bir mekanik sisteme sahiptir. Hidrolik, pnömatik, zincir gibi hiçbir harici desteğe ihtiyaç bırakmadan yıllarca kullanılır. Firmamız bu fırça indirme kaldırma sistemine ömür boyu garanti vererek sağlamlığını ispatlamış bulunmaktadır. Kullanılan tek parça grip bant sayesinde deterjan ve suyun mümkün olduğu kadar yıkama alanında kalması sağlanır. Parça bantlı makinalarda su ve deterjanın halının üzerinden çok çabuk aktığı gözlemlenmektedir. Bundan dolayı firmamız tek parça bant kullanmaktadır. Tek parça bantlı makinalarda bant arasına su, deterjan ve halı kılı tüyü gibi değişik materyaller daha az gittiği görülmektedir.

Masa tipi full otomatik halı yıkama makinamızda halının üst kısmı için şampuanla beraber dairesel fırçalar ve durulamalı silindir fırça bulunmaktadır. Bu sayede halı da fırça değmeyen kısım kalmamaktadır. Yine halının alt kısmı için silindir fırça vardır. Gelberi sistemi ile halının üzerindeki fazla su ve deterjan artıkları temiz su püskürtülerek aynı anda sıyırıcı kauçuk aparat sayesinde temizlenir.  Rulo merdane aparatı ile rulo halinde sıkma makinası için en düzgün olabilecek şekilde profesyonelce zahmetsiz bir şekilde sonlanmış olur.

 

 

Sponsor Reklam
http://www.klasor.online

Son Blog Paylasimlarimiz

Halı Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Halı Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?


Yün Halı Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?

Yün Halı Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?


Sponsor Reklam
http://www.interaktifhizmetler.com
Sponsor Reklam
http://www.pazarciyiz.com